Ekinfen Neden Başka ?

Günümüzde sıkıntısını en çok  yaşadığımız olay; çocuklarımızın hobilerini geliştiremeyen, yeteneklerini açığa çıkarmasını engelleyen bir sistem içinde olmamızdır. Biz Ekinfen olarak; öğrencilerimizin bu yeteneğini keşfediyor, onlara ATÖLYE çalışmaları sunuyor ve onların "nitelikli bireyler''  olarak yetişmelerini benimsiyoruz.

     

Ekinfen Eğitimi Çocuğa Ne Kazandırır?

Çocuk, bireysel becerileri doğrultusunda, ilgi alanlarını belirleyerek kendi hızında gelişir ve dikkatini yoğunlaştırmayı öğrenir.

Çalışma isteğini arttırır, zevkini geliştirir ve üretken olur.

Kaygılarını en doğru şekilde dışa vurabilmeyi öğrenir ve toplumsal bir varlık olur.

Disiplini içselleştirir, özgüvenini ve sorumluluk duygusunu geliştirir. Kendine ve başkalarına saygı duyar.

Bir problemi tanımlamayı ve onu çözmek için çalışma yöntemini öğrenir.

 

Nasıl bir insan?

Eğitimin temel amacinin; çocuklarımızın mutlu ve başarılı bireyler olmasını sağlamak ve yeteneklerini açığa çıkartmak olduğuna inanıyoruz.

Eğitimin cehaleti ortadan kaldıracağına, demokratik bir toplum yaratacağına, toplumsal ilerlemenin ancak iyi bir eğitimle olacağına inanıyoruz. Her çocuğun içinde, onun özgür, çok yönlü ve İYİ BİR BİREY OLARAK yetişmesini sağlayacak DEĞERLER olduğuna inanıyoruz.

Bu değerleri ortaya çıkaracak ve besleyecek olanakları sunmanın heyecanını yaşıyoruz.

Bu değerlerin farkına varan bir okulu Adana'ya kazandırmanın mutluluğunu tadıyoruz.

 

Nasıl Bir Okul?

Ulusal ve evrensel değerleri bilen, değişim ve gelişime açık, Atatürk ilkelerine bağlı, demokratik toplum düzenini benimseyen, kendine güvenen, özgür, çevreye saygılı; yaratıcı, farklı düşünebilen, hoşgörülü, katılımcı, sorumluluk sahibi bireyler yetiştiren bir okul...

Tüm kaynaklarını EĞİTİM ALANINDA kullanan bir okul...

Öğrencisinin yeteneklerini ortaya çıkarmada  ÖNCÜ BİR KURUM olmak temel hedefimizdir.

Ekinfen Okullarında  her çocuğun içindeki değerleri ortaya çıkaran;

EKİNFEN ATÖLYElerinde en sevdikleri işi/hobiyi/sanatı hayata geçirebilen "BECERİ" kazanmış "işe yarayan" bireyler yetiştirmek en önemli hedefimizdir.

Üstün yetenekli öğrencilerin heba olmayacağı bir program uygulanarak bu öğrencilerin kalabalıkta kaybolmasını önleyici tedbirler alınacaktır.

Bilginin yanında uygar davranışın önemini de bilen bireyler yetiştiren köklü, güvenli ve en başarılı eğitim kurumu olma özelliğini korumak için çalışmak vazgeçilmez hedefimizdir.